Boeken van Daan Remmerts de Vries en Marije Tolman

Talloze studies tonen het aan: voorlezen is noodzakelijke voeding voor het brein én kinderen leren meer wanneer ze actief betrokken worden bij een verhaal. Daarom richten we ons bij de ontwikkeling van materialen in het Boekwijzer Lidmaatschap vanaf nu nog specifieker op (interactief) voorlezen.

Bij Goudvis van Daan Remmerts de Vries en Marije Tolman maakten we een fantastisch bordspel,  Boekwijzer Boekenleggers met open en uitnodigende vragen die de mooiste gesprekken op gang brengen. Als je de boeken in het lidmaatschap via Boekwijzer bestelt, krijg je het spel, een art print en de boekenlegger erbij. We ontwikkelden ook geweldige, korte voorleesactiviteiten bij de boeken.

Omdat we zeker weten dat kinderen hierna meer van deze makers willen ontdekken, laten we jullie graag meer van hun werk zien:

Goudvis | boekwijzer

Goudvis

Op een dag bezoekt Al Caponvis de winkel van Oester. Als Oester even naar buiten zwemt, grist hij een euro uit de vitrine. Al snel is hij bang dat hij betrapt zal worden. De munt brandt in zijn vinnen. Hij gaat naar Gentleman Johnny, een zeeschildpad, en verkoopt de munt als geluksmunt voor twee euro door. En zo begint de munt aan een reis van vin tot vin. Iedere vis verzint er een ander verhaal bij en laat de prijs stijgen. Tot hij bij Goudvis terechtkomt, het visje dat je op dat moment in de betoverende beelden van Marije Tolman al een beetje hebt leren kennen.

De illustraties passen schitterend bij de ritmische, gelaagde tekst van Daan Remmerts de Vries. Net als in Vosje combineert ze tekeningen met foto’s. Het zijn bovenwaterfoto’s die in Goudvis de diepblauwe achtergrond van de onderwaterwereld vormen. De schitterend spannende, sfeervolle wereld die ze daarmee creëert, is er een waar je naar blijft kijken. Om de pracht, en ook omdat er zoveel te ontdekken is. De hoofdpersonages zijn allemaal zo eigen. De achtergrondbeelden steeds zo nieuwsgierigmakend. En sommige vissen komen af en toe terug, wat het alleen maar leuker maakt om het boek nóg vaker open te slaan.

Het verhaal roept mooie vragen op (ook voor oudere kinderen). Bijvoorbeeld over rijkdom en over geluk. We zijn dan ook heel gelukkig met al het moois dat we deze zomerronde in het Boekwijzer Lidmaatschap hebben ontwikkeld bij het boek. Lees maar mee. We maakten:
♡ een Boekwijzer Boekenlegger met open, uitnodigende praatvragen over het boek;
♡ een geweldig bordspel (A2), helemaal passend bij de uitstraling en aard van het verhaal;
♡ voorleesactiviteiten, even geschikt voor thuis als in de klas;
♡ een beeldschone art print (A5).
Iedereen die deze zomerronde Goudvis bestelt, krijgt de art print, het spel en de boekenlegger erbij. Kijk maar eens in de foto’s om een idee te krijgen.
Ben jij al lid van Boekwijzer?

Het boek | boekwijzer

Het boek

Na De boomhut (bekroond met het Gouden Penseel en de Bologna Ragazzi Award) en Het eiland bundelden Marije en haar vader Ronald Tolman opnieuw hun krachten. Het boek is een ode aan het lezen en de magie van verbeeldingskracht.

Heerlijke honing | boekwijzer

Heerlijke honing

Honing, daar zijn Beer en Vlinder allebei dol op. Vooral Beer is onverzadigbaar. Dan ziet hij de boterham met honing van Vlinder. In één hap verdwijnt die in Beers buik… Vlinder is woedend! Maar wie niet sterk is moet slim zijn.

Een fantasierijk prentenboek van Gouden Penseel-winnaar Marije Tolman. De grappige tekst van de Amerikaanse Margaret Wise Brown werd vertaald door Edward van de Vendel.

De moestuin van Heer Hermelijn en Kereltje Konijn | boekwijzer

De moestuin van Heer Hermelijn en Kereltje Konijn

Oh, ik ben zó weg van dit ongelooflijk mooie en grappige verhaal.
Het gaat over de brave heer Hermelijn en het ondeugende kereltje Konijn, die samen een moestuin beginnen. Zaadjes zaaien, gietertje regen uit de ton, hopen hopen op de zon. Wachten, wachten, wachten. Heel veel dagen, heel veel nachten… Als er eindelijk geoogst kan worden, verdwijnt het lekkers tot wanhoop van heer Hermelijn in de nacht steeds uit de grond. Een vogelnet, een verschrikker, een boodschap aan de dieven: Geachte slakken, Ik zou het zeer waarderen als u elders gaat dineren. Heer Hermelijn bleef maar bordjes schrijven. Maar met zo’n konijn als Kereltje kon hij wel bezig blijven. Want kinderen weten dan al lang gezien dat Kereltje Konijn de lekkerbek is die alles in de nacht op smikkelt en moeten daar heel hard om lachen (net als wij). Op de sprankelende, schitterende illustraties is elke keer nog meer te ontdekken. En het klinkende rijm leest heerlijk voor. Wat een lievelingsboek!

De Boomhut | boekwijzer

De Boomhut

Er komt een ijsbeer aan op de rug van een walvis. Daarna een bruine beer in een bijzondere boot. De ijsbeer is in de boomhut geklommen; de bruine beer volgt. Ze hebben genoeg aan elkaar.
Maar het water is inmiddels gezakt en er komen steeds meer dieren aan: over land, door de lucht… Ze willen allemaal de boomhut in. Die raakt ten slotte overvol. Gelukkig gaan ze ook allemaal weer weg. En als de avond is gevallen zijn de twee vrienden weer samen.
Ronald en Marije Tolman, vader en dochter, maakten samen een prentenboek dat geen woorden nodig heeft om een mooi verhaal te vertellen – of misschien wel vele verhalen. Met de prachtige boomhut-etsen van Ronald Tolman als achtergrond weet Marije werelden vol verwachting en verwondering te scheppen.

Vosje

In fluorescerend oranje zie je een gelukkig vosje tussen het helmgras staan, turend over een strand vol vogels, daarachter de zee. Hij gaat achter twee vlindertjes aan en valt. Er is een klap en dan begint de droom van het beestje.

Zoals het een droom is die het vosje niet eerder had, zo is dit een boek dat ik niet eerder zag. Vosje is een boek waarin alles klopt.

Helaas is dit product momenteel uitverkocht.
Dit is Vos | boekwijzer

Dit is Vos

Misschien kennen jullie de briljante Vos-prentenboeken van Daan Remmerts de Vries al wel?
In dit AVI-groeiboek heeft Jørgen Hofmans bekende avonturen én een gloednieuw Vos-avontuur zo bewerkt dat ze uitmuntend zijn om kinderen te leren lezen.  Wat een genot voor kinderen om met deze vernuftige en geestige verhalen op te groeien. De auteur en illustrator speelt op onnavolgbare wijze met vooroordelen, misverstanden en verwachtingen en werkt dat uit in even hilarische als machtige wisselwerkingen tussen de personages. De kwaliteit van de illustraties zijn evengoed van een buitencategorie.

 

Helaas is dit product momenteel uitverkocht.
Vos en Vis | boekwijzer

Vos en Vis

Vos en Vis is een juweel van een prentenboek over Vos, waar Daar Remmerts de Vries eerder al drie lievelingsverhalen over schreef. Wederom speelt de auteur en illustrator op onnavolgbare wijze met vooroordelen, misverstanden en verwachtingen.
Op een dag wil Vos een vis vangen. Met zijn opblaasbootje gaat hij de zee op en hangt een goed boek aan het haakje van zijn hengel. Vissen, zo meende Vos, zouden daar vast op af komen. Want goede boeken zijn in zee maar weinig te krijgenEn ja hoor, de vis is zo gevangen. Vos heeft daar geen problemen mee: Wie slim is vangt dieren! Dieren die dommer zijn. Zo gaat dat nu eenmaal. Maar als Vos verdwaalt op zee ontspint zich een even hilarische als machtige wisselwerking tussen de twee dieren en is het nog maar zeer de vraag wie van hen de slimmerik is. De kwaliteit van de illustraties zijn net als het verhaal van een buitencategorie.

Zo'n dag waarop er niets gebeurt | boekwijzer

Zo’n dag waarop er niets gebeurt

In Zo’n dag waarop niets gebeurt beleeft Pur de kat een spectaculair fantasieavontuur… zonder dat hij er iets van merkt. Hij valt in slaap in een doos met een mooie gebreide trui, die zijn baasje Monique – per ongeluk met Pur erbij – opstuurt naar Amerika…

En met die doos gebeurt heel veel. Hij vliegt over de rand van een vrachtschip, belandt in de golven, wordt weggezwiept door de staart van een potvis, landt in de klauwen van een arend en zo gaat het door. Over de toppen van een bos, in de buidel van een beest, steeds verder. De doos met Pur schiet zelfs de ruimte in, om uiteindelijk—alsof er niets gebeurd is—met een doffe klap neer te ploffen in de voortuin van zijn baasje.

Het verhaal van Daan Remmerts de Vries leest heel fijn voor. Het heeft een prettige, ritmische cadans en is mooi rond en erg grappig. Maar het boek valt nog het meest op door de wonderschone illustraties van Hanneke Siemensma. Haar haast mistige tekeningen geven de reis een dromerige sfeer die perfect aansluit bij het fantastische avontuur.

De beelden zijn ingetogen én bruisen van leven. De onverwachte wendingen zijn vol beweging en spannende details in beeld gebracht, waardoor je moeiteloos wordt meegevoerd. En dan niet in een vage droom waarin alles vervliegt, maar in een droom die je van begin tot eind intens beleeft.

Kinderen zullen genieten van het feit dat Pur onbewust een groot avontuur beleeft, dat zij helemaal kunnen volgen. De kat slaapt overal doorheen en denkt aan het eind dat het weer zo’n heerlijke dag was waarop er niets gebeurde. Maar de oplettende kijker ziet heus dat er iets veranderd is…

Over goden en mensen | boekwijzer

Over goden en mensen

Weinig schrijvers kunnen zo krachtig, sprankelend, toegankelijk en meeslepend vertellen als Daan Remmerts de Vries. Hij schrijft boeken om te verslinden. In het bijzondere Over Goden en Mensen brengt hij de klassieke verhalen van onder andere Io en Zeus, Midas, Tantalos en Orpheus en Eurydice naar deze tijd. Wat een eerbetoon aan al die prachtige, fabelachtige mythen. De lichtvoetige, vaak ronduit grappige schrijfstijl van Remmerts de Vries maken de verhalen een genot om zelf te lezen én om voor te lezen. De vele wondermooie illustraties van Douwe Dijkstra verrijken het boek tot een waar kunstwerk. Echt een-moet-je-hebben-boek!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Het jungleboek

Laat je opslokken door het oerbos vol oerwetten, door de avonturen van de jungle en Mowgli die erachter moet komen wat hij is: mens of wolf.

Helaas is dit product momenteel uitverkocht.

Flin of de verloren liefde van een eenhoorn

Dit is zo’n boek waarvan je me op mijn woord moet geloven dat het te gek is. Het onmogelijk om in zo’n kort stukje te vertellen over alle bizarre wendingen, alle hilarische personages, alle diepere boodschappen die deze parel herbergt.

Helaas is dit product momenteel uitverkocht.
De opkomst en ondergang van Koning Juniper de Eerste | boekwijzer

De opkomst en ondergang van Koning Juniper de Eerste

Henry Lloyd (oftewel Theo Thijssen-prijswinnaar Daan Remmerts de Vries) schrijft boeken vol bizarre wendingen, hilarische personages, dierbare diepere boodschappen, spectaculaire fantasiespinsels en prachtige zinnen. Het is eigenlijk onmogelijk om zijn verhalen in een kort stukje te vatten, je moet ze vooral ervaren. In het heel kort kan ik dit vertellen over het tweede boek met eenhoorn Juniper – het geweldige personage uit de bekroonde trilogie over Flin, Prinses Nola en kleine Fons dat eigen boeken kreeg:
Eenhoorn Juniper wordt stapelverliefd op eenhoornvrouw Lenoor, maar het is maar de vraag of deze (heel erg grappig) pedante dame het beste in hem naar boven haalt.
De tekeningen en het mooie omslag zijn van Mark Janssen. Wederom een schitterend rond verteld, tijdloos meesterwerk!

Het grote leven van kleine Fons

Dit is het derde waanzinnig goed geschreven, sprookjesachtige avonturenboek van Henry Lloyd (pseudoniem voor Daan Remmerts de Vries). Na Flin (of de verloren liefde van een eenhoorn) en Prinses Nola (en haar waardeloze prins) is het in dit fantasierijke verhaal de beurt aan kleine Fons. Al sinds hij jong is weet hij zeker dat hem een daverende toekomst wacht. Hij zal ijzersterk en onverschrokken slechteriken bestrijden. Als hij de wijde wereld intrekt, ontmoet hij de heks Tara en ontdekt hij wat het is dat iemand nu echt een held maakt….
Deze goed los van elkaar te lezen boeken vol oergeestige dialogen zijn een genot om (voor) te lezen. Ik ben stiekem jaloers op het kind dat er nog mee mag beginnen!

Word lid van Boekwijzer

Kinderboeken zijn noodzakelijke voeding voor de hersenen van kinderen, maar welk boek past bij jouw kind? Boekwijzer vist voor jou de parels uit de enorme kinderboekenvijver die kinderen aan het lezen krijgen én houden.

Door lid te worden van Boekwijzer laat je jezelf helpen en ontzorgen door een kinderboekenexpert. Lezen en voorlezen was nog nooit zo leuk.

Gratis tip op maat

Ben jij benieuwd naar wat het Boekwijzer Lidmaatschap jou te bieden heeft? Probeer dan de gratis tip op maat En ontdek Boekwijzer.

Elke maand het laatste boekwijzer & Kinderboeken nieuws ontvangen?

Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.