
Diversiteit in kinderboeken.
Als ik voor mijn boekenkast sta, zie ik nog altijd meer witte helden dan helden met een kleur, te weinig diverse gezinnen of queer-jongeren. Het aanbod wordt diverser, maar het mag nog veel beter. Om jullie te laten zien hoe boeken kunnen helpen om een reële blik op onze samenleving te krijgen, heb ik een lijst samengesteld met verhalen die voor kinderen zowel een venster als een spiegel kunnen zijn.
Reading is a window to the world.*
Laten we er samen voor zorgen dat kinderen het juiste uitzicht hebben.
Het prachtige beeld maakte Floor Rieder speciaal voor deze bijzondere Boekwijzer Lijst.
Voordat je de lijst bekijkt nog even dit:
– Sommige boeken behandelen diversiteit of discriminatie expliciet, vele juist niet. Ik geloof namelijk niet alleen in boeken die het onderwerp bespreekbaar maken, ik geloof echt dat vooroordelen vermeden worden als kinderen vanaf jonge leeftijd boeken lezen waarin diversiteit vanzelfsprekend is.
– De boeken kun je bewaren in je tiplijst door op toevoegen aan wensenlijst te klikken.
– Dit is natuurlijk een enorme lijst. Binnen het Boekwijzer Lidmaatschap geef ik je heel graag advies op maat!
– De lijst is zeker niet compleet. Zie het vooral als een handreiking om het aanbod nog verder te verkennen. En laat het me weten als je mooie toevoegingen hebt!
*De quote is van Lynn Butler

















































































































In
De ouders van Victor willen dat hij zijn best doet om naar het gymnasium te gaan. ‘De eerste geleerde in de familie leek me wel wat. Maar ik was homo. Wat moet je dan?’ Anekdotisch vertelt Verroen wat Victor moet, wat hij ontdekt, hoe hij omgaat met zijn geheim. 






















